Dette skønne sommerhus på Tuborgvej er et særligt sted. Det har været i samme familie i generationer. Huset er i en god stand og beliggende på lejet grund i Klyngen - men stadig for sig selv, da det er placeret ud mod Limfjorden og Svajebassinet. Men planerne om på sigt at genåbne den gamle Frederik den VII's Kanal i Lendrup kan denne beliggenhed på Tuborgvej med tiden gå hen og blive yderst interessant med skibe sejlende tæt forbi!
Huset er indrettet med to længer. Den ene indeholder stue og køkken i ét. Herfra er der udgang til en udsigtsterrasse og også til gårdhaven. Den anden længe indeholder et soveværelse med udsigt og et badeværelse. I forlængelse heraf er der et isoleret redskabsrum også med udsigt. Her er også mulighed for tilbygning af yderligere 14 kvadratmeter, da her i alt må være 65 kvm under tag.
Fra huset er det via stierne for børn selv at smutte over til legepladsen og købmanden - som begge dele kan ses fra sommerhusets gårdhave. Herudover er der en tennisbane i Klyngen, som frit må benyttes, når man er medlem af beboerforeningen. Området er yderst børnevenligt og det er sikkert for børnene at færdes i området. Her er en god badestrand, som flere steder har sandbund og vandet er roligt.
Fra Lendrup er der kun 4,4 km til Løgstør via den fredede Frederik den VII's Kanal. Her kan man enten på gåben eller cykel smutte en tur til Løgstør, hvor der i løbet af året sker mange spændende aktiviteter for både store og små. Herudover ligger Lendrup også under 10 km fra Rønbjerg, hvor Landal Feriecenter både byder på legeland, badeland, bowling, wellness og meget andet. Herfra går færgen også flere gange dagligt til Livø.
Når du træder ind i en ny fase af livet, sætter det ofte nye krav til dit hjem. Er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum? Eller har familien fået vokseværk?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.