I en af Struers ældste gade ligger denne unikke ejendom. Villaen er opdelt og registreret som et 2 families hus, hvilket betyder, at stuelejligheden enten kan lejes ud separat, bruges som ungdomsafdeling eller bruges til erhverv (det kræver en kommunal godkendelse).
Ejendommens grund er overkommelig og bl.a. udlagt i fliser, det er muligt at etablere carport eller garage ved siden af selve villaen.
Indretning:
Lejligheden i stueplan er indrettet med herskabeligt indgangsparti, 2 store, lyse stuer ensuite, mindre køkken med udgang til bagtrappe og haven, stort soveværelse samt mindre badeværelse. Alle rum står lyse og indbydende
Bolig nr. 2 beliggende på 1. og 2. sal og beboet af ejer indeholder ligeledes herskabeligt indgangsparti, "gennemgangsrum" med dør til gæstetoilet samt trappe til 1 .sal, god størrelse spisestue, stor stue med delvis lukket køkken, hvorfra der er stort vinduesparti og udgang til stor, velproportioneret udsigtsterrasse. På 2. sal er der mindre repos, god størrelse stue, godt soveværelse, værelse - der i dag fungerer som påklædningsrum samt badeværelse med "udsigtsbadekar" og bruseniche.
Udover de ovennævnte boligkvm er der fuld kælder med rigtig god loftshøjde - har tidligere været brugs som malerværksted/lager.
Så hvis du ønsker:
- storslået udsigt over Limfjorden og Struer Havn
- at bo som nabo til gågaden
- at reducere dine boligomkostninger ved at leje stuelejligheden ud
- at være med til at sætte dit eget præg på boligen
- at eje en helt unik bolig
JA, så skal du booke en fremvisning af denne ejendom hos Nybolig Struer
Når du træder ind i en ny fase af livet, sætter det ofte nye krav til dit hjem. Er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum? Eller har familien fået vokseværk?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.