Stor familievilla velbeliggende på et af de nyere vænger i det populære Skjoldhøjparken. Her får du en ugeneret placering med maser af luft omkring sig. Fra huset er der sikker vej til skole via de gode sti systemer, som børnene også flittigt benytter når legekammeraterne skal besøges. Med denne beliggenhed har man nem adgang til både offentlig transport og motorvejsnettet, og så er der ikke langt hen til Bilka når der skal handles ind eller Aarhus C’s pulserende byliv.
Huset rummer hele 4 værelser og 2 badeværelser fordelt i stueplan og på 1. sal. Den helt rigtige størrelse, for familien, som ønsker sig god plads. Stor præsentabel entré med god opbevaringsplads, rummeligt køkken med masser ar arbejdsplads hvor du samtidig har kig ud til haven. Mindre kontor/værelse med udgang til et disponibelt rum/hobbyrum med varme. Det kan bruges til mange gode formål. Stor vinkelstue med trægulve og med store vinduespartier ud til haven og skydedør ud til den syd-/vestvendte terrasse. Badeværelse er med separat niche og med gulvvarme. 1. sal indeholder 3 rigtig gode værelser og et badeværelse, så du har et i hvert plan. Yderligere har du en stor stue/repos, som kan bruges til multirum for ungerne.
Huset har en stor garage til bilen og et mindre redskabsrum ud til havesiden. Stor grund på hele 965 m2 med flere bede og gode solkroge. Her er også rig mulighed for boldspil.
Vi glæder os til at fremvise denne velbeliggende villa til dig og din familie.
Når du træder ind i en ny fase af livet, sætter det ofte nye krav til dit hjem. Er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum? Eller har familien fået vokseværk?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.