Findes der noget skønnere end at komme til et hus hvor der både udvendigt, indvendigt og i haven er pænt og nydeligt, og alting er lavet i god stand og med respekt for husets oprindelige alder. Hvis du sætter pris på dette så kan du ikke komme udenom Buen 24. Her får du det perfekte samspil imellem et yderst velholdt og flot moderniseret hus samtidig med, at du får en overkommelig have med hyggeligt gårdmiljø, flere terasser og naturligvis lukket carport og ikke mindre end 2 gode udhuse.
Husets smukke hvide facader står flot til dette flotte røde tegltag, og allerede udefra vejen ved du, at her er der tale om et hus med den helt rigtige stil og charme. Husets indretninger er optimalt udnyttet og rummer således en kombineret entre/bryggers med bordplads og skabe. Yderst velindrettet køkken med alt i hårde hvidevarer. Flot og rummeligt badeværelse med bruseniche samt gulvvarme. 2 store stuer med fransk dør imellem. I stuerne er der stuk og plankegulve.
1. sal er indrettet med stort soveværelse med skabe samt stort værelse.
Huset er beliggende på den lille vej Buen som emmer af charme med de store træer og grønne arealer lige udenfor døren. Herudover der der 3 min gang til indkøb i MENY og 5 min til skole. De gode sommeraftener kan nydes med en is ved Palmestranden, da der vi stisystem kun er 10 min gang til Palmestranden.
Skal standen være i top, og stilen og charmen ligesådan - så er Buen 24 absolut et besøg værd. Vi glæder os til at vise dig huset.
Når du træder ind i en ny fase af livet, stiller det ofte nye krav til dit hjem. Har familien fået vokseværk eller er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.