Dette fantastiske sommerhus er virkelig attraktivt beliggende, på hyggelig grusvej hvor der sjældent udbydes sommerhuse til salg.
Sommerhuset er rigtig højt beliggende, med pragtfuld udsigt til det fredede naturareal Musehøj, den gamle Rågeleje by med restaurant, isbod og tapasbar samt dejlig kig til Kattegat. Den skønne udsigt fra den høje grund, skal bare opleves.
Fra sommerhuset er der mindre end 500 meter til den fredelige badestrand i Rågeleje, og kun 1 km til Heatherhill.
Huset er indrettet i flere niveauer med et hyggeligt, velholdt køkken, der er åbent ned til stue og spisestue. I den store spisestue er der plads til både spise- og sofaområde, og gennem de store vinduespartier kan man nyde den fantastiske udsigt samt et dejligt lysindfald. Der er desuden direkte adgang til den velplacerede terrasse fra spisestuen. Fra den lyse stue er der et godt kig til havet, samt flotte grønne arealer.
Resten af boligen spreder sig over 3 velindrettede soveværelser, et bryggers med vaskemaskine, en gang og et nydeligt badeværelse - gang og badeværelse har gulvvarme.
Udenfor findes yderligere 2 overdækket terrasser. I forlængelse af en ene terrasse ligger et helt nyt anneks og en carport. Ved den anden terrasse er der et skur med god plads til opbevaring.
Huset gennemgik en større renovering for 3 år siden, og fremstår derfor i rigtig god stand, med nyslebne plankegulve og nymalede vægge og lofter. De fleste af vinduerne er udskiftet indenfor de sidste 3 år. Carport, anneks og tilhørende terrasse blev opført i foråret 2020.
Kontakt Rasmus fra Nybolig Rågeleje på 3031 1911 eller rao@nybolig.dk for en fremvisning af dette gennemført dejlige sommerhus.
Når du træder ind i en ny fase af livet, stiller det ofte nye krav til dit hjem. Har familien fået vokseværk eller er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.