En særdeles velholdt, velbygget og veldisponeret 1- plans villa, belagt med bølgeeternit og forsynet med termovinduer. Ejendommen er beliggende for enden af en blind vej i et hyggeligt og aktivt landsbymiljø på toppen af Odsherred. Hvem vil ikke nyde solnedgangen fra Esterhøjstenen, eller udsigten over Sejerøbugten fra Høve stræde med en kop kaffe, der er kun 100 meter fra ejendommen til disse ikoniske udsigtspunkter.
Ejendommen er beliggende midt på grunden og omkranset af en flot og nem have med overdækket terrasse, drivhus og brændeskjul, samt god garage med værksted. Villaen indeholder: Lys entre med adgang til bryggers med vask. Badeværelse med toilet, håndvask og bruser. 3 gode børneværelser. Stort soveværelse. Retro badeværelse med toilet, håndvask, stor bruseniche og badekar. Lyst og dejligt køkken i åben forbindelse med stor vinkelstue med brændeovn og skydedørsparti ud til overdækket terrasse.
En villa der bør ses og opleves. Her er gode rammer for den store familie, ellers bare dem som er pladskrævende.
Sejerøbugtens bølgen blå samt skoven ved Høve Strand ligger under 1 km herfra.
Når du træder ind i en ny fase af livet, sætter det ofte nye krav til dit hjem. Er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum? Eller har familien fået vokseværk?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.