Stor rummelig villa, beliggende roligt i Horbelev by, med gå-afstand til Købmanden, sportshallen, Kulturgården i Horbelev og 5 min. kørsel til fiskerlejet Hesnæs smukt beliggende ud til Østersøen og de store Corselitze Skove.
Villaen er løbende om- og tilbygget og fremstår klar til brug.
Indeholder: entré med videre adgang til stuen, værelser som tidligere har været og nemt kan lægges til stuen igen, værelse med køje, nydeligt moderniseret badeværelse med brus, samt endnu et værelse.
Ældre men funktionelt elementkøkken med videre adgang til tilbygningen fra 1998 som er indrettet med dejlig lys spisestue med udgang til haven, fordelingsgang med adgang til 2 gode værelser med skabe og hems, fra det ene værelse er der direkte adgang til stort flisebadeværelse med brus fra 2012.
Ejendommen opvarmes med fjernvarme samt brændeovn i stuen.
Yderligere 36 kvm. carport/udhus fra 1999.
Dejlig lukket syd-vest vendt baghave.
En stor rummelig villa med plads til den store familie.
Mulighed for at anvende ejendommen som flex-bolig.
Når du træder ind i en ny fase af livet, stiller det ofte nye krav til dit hjem. Har familien fået vokseværk eller er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.