Her tilbydes en god og velindrettet familiebolig på Lupinvænget i Hørning. Boligen er moderne indrettet med børneafdeling og multirum i den ene ende af huset - og med forældreafdeling i modsatte ende. Børneafdelingen består af tre gode værelser med tilhørende badeværelse. Fra multirummet er det adgang til udnyttet loftrum. Dette giver masser af plads til opbevaring eller måske legerum til børnene.
Huset er indrettet med stue i åben forbindelse med spisekøkken. Der har oprindelig været en glasdør imellem disse rum, hvilket nemt kan reetableres hvis dette ønskes. Forældreafdelingen består af soveværelse samt badeværelse med brus. I forbindelse med entré er der adgang til bryggers. Nuværende ejer har bl.a. renoveret køkkenet.
Området er meget børnevenligt med minimal trafik og desuden gode stisystemer til skole og idræt.
Hørning er en by i stor udvikling. Her er ikke mindre end tre god skoler, et godt idrætsforeningsliv, et godt indkøbscenter og kort afstand til smuk natur i bl.a. Jeksendalen og Stilling/Solbjerg sø. Transport til Bruuns Galleri kan ske med regionatoget på blot 13 min.