Lad os slå det fast med det samme - her får du meget for pengene !
Ønsker du dig en stor villa ? Med gåafstand til alt ? 4 værelser og et multirum ? Stort badeværelse & gæstetoilet ? Carport med værksted ? En lukket og ugeneret have ? Som er moderniseret og indflytningsklar ?
Så har vi villaen til dig her - villaen ligger centralt i Hornsyld med kort afstand til skole, børnehave, svømmehal og indkøb. Der er hurtig adgang til E45, Horsens og Vejle. I Hornsyld finder du desuden også slagter, lægehuse, apotek, pizzaria og indkøbsmuligheder.
Huset er de senere år blevet moderniseret og her kan bl.a. nævnes stort badeværelse fra 2012 med gulvvarme, moderniseret bryggers fra 2016. Stort set alle vinduerne skiftet i årene fra 2007 - 2011. Gæstetoilet fra 2020. Entré moderniseret i 2019. Gulve er skiftet.
Huset indeholder en flot entré, stor spisestue i åben forbindelse til køkkenet. Spisestuen hænger sammen med den hyggelige vinkelstue hvor brændeovnen er placeret. Fra køkkenet er der adgang til bryggerset, hvor du naturligt kommer ind når har parkeret bilen i den store carport, eller børnene har stillet cyklen. Fra bryggerset er der adgang til det store flotte badeværelse fra 2012 med varme i gulvet - her er der plads til både vaskemaskine og tørretumbler. Du skal ikke langt med tøjet når du har været i bad eller tøjet kommer ud af tørretumbleren. Der er nemlig direkte adgang til det store walk-in fra badeværelset. Tilbage ved entréen som primært bruges af gæster der kommer besøg: her er der indrettet et fint lille gæstetoilet, og der er adgang til husets første værelse. På 1.salen har vi en fin repos hvorfra der er adgang til det store soveværelse, hvor der også er opsat en skillevæg og dermed et godt ekstra depot. Fra repos er der også adgang til et disponibelt rum som ligger lige over gæstetoilettet og dermed vil det være oplagt at indrette dette til badeværelse,
Videre fra repos kommer vi ind i det store multirum, som kan indrettes som ekstra stue, gamer rum, måske et bordfodboldspil - kun fantasien sætter grænser. Herfra er der adgang til 2 spejlvendte og gode børneværelser. På hele 1. salen er der synlige sortmalede bjælker.
Når vi forlader huset kommer vi om i den skønne lukkede sydvestvendte have - haven er fuldstændig ugeneret og lukket. Fra haven er der havelåge til det lille stykke skov bag grunden, samt det grønne område og legeplads ved Grønningen.
Der er en stor anlagt terrasse, hvor også en stor del er overdækket. Tilhørende huset en stor carport med værksted.
En skøn og charmerende villa i et dejligt område - perfekt til børnefamilien.
Når du træder ind i en ny fase af livet, stiller det ofte nye krav til dit hjem. Har familien fået vokseværk eller er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.