• Ejendommen
  • Ejendommen
  • Ejendommen
  • Have
  • Terrasse
  • Stue
  • Stue
  • Køkken alrum
  • Køkken
  • Køkken
  • Køkken alrum
  • Badeværelse
  • Stue
  • Stue
  • Udsigt
  • Stue
  • Stue
  • Soveværelse
  • Værelse
  • Badeværelse
  • Værelse
  • Værksted
  • Terrasse
  • Ejendommen
  • Ejendommen
  • Stueplan
  • 1. sal
  •  

Interesseret i boligen?

Hent salgsmateriale Bestil fremvisning

Kontakt mægler:

Få hjælp til at finde den rette bolig

Køb af ny bolig kan blive en af de største beslutninger, du nogensinde tager. Har du brug for hjælp til at tage den? Med Nybolig Køberrådgivning får du den rette hjælp med alt fra boligsøgning til forhandling af pris, indtil handlen er i hus.
Læs mere

Har du brug for at skifte bolig?

Vi ved, at du skal træffe mange valg for at spore dig ind på din næste bolig. Vi kan ikke vælge, hvad der er rigtigt for dig, men vi kan hjælpe dig på rette vej. Et godt sted at starte er at finde ud af, hvad din nuværende bolig er værd. 
Ring nu
Smuk udsigt til Limfjorden Se billederne her
Gå på opdagelse i boligen
  • Ejendommen
  • Ejendommen
  • Ejendommen
  • Have
  • Terrasse
  • Stue
  • Stue
  • Køkken alrum
  • Køkken
  • Køkken
  • Køkken alrum
  • Badeværelse
  • Stue
  • Stue
  • Udsigt
  • Stue
  • Stue
  • Soveværelse
  • Værelse
  • Badeværelse
  • Værelse
  • Værksted
  • Terrasse
  • Ejendommen
  • Ejendommen
  • Stueplan
  • 1. sal
  • Plantegning
Åbent hus med tilmelding
08. april lørdag Kl. 11:00 - 16:00 Tilmeld
ÅBENT HUS
ÅBENT HUS

Over Aggersund 1 Aggersund, 9670 Løgstør

Villa | 152 m2 | 6 vær.

Kontantpris 695.000 Ejerudgift pr. md.1.390
Åbent hus med tilmelding
08. april lørdag Kl. 11:00 - 16:00 Tilmeld

Solid og velholdt villa med udsigt over Limfjorden

Fakta om boligen
Boligareal: 152 m²
Stue/Vær: 2/4
Kælderstr.: 0 m²
Plan: 2 plan
Bygget/Ombygget: 1929/1978
Energimærke:
Grundstr.: 537 m²
Prishistorik: 0%
Gode grunde til at købe boligen
1
Smuk udsigt til Limfjorden
2
Køkken-alrum og stue
3
Der er hele fire værelser

Fra første sal er der en slående udsigt over Limfjorden i denne spændende villa i Aggersund, og den kan nu blive jeres. Her får I desuden en god planløsning med fire værelser, lyse opholdsmiljøer og to badeværelser, og ydermere vil I nyde den hyggelige have med flere kroge.

Start bare med at træde ind i køkken-alrummet, hvor det bliver let at se for sig, hvordan familien kan samles på tværs af lektier, læsning og madlavning. Køkkenet er opbygget i U-form med klassiske fyldningselementer, og i alrummet får spisebordet en god plads. Der er direkte adgang til den rummelige stue, som byder på et blødt lysindfald fra sydøst via de sprossede vinduer.

Stueplanet indeholder desuden et badeværelse og et mindre værelse, der er ideelt til kontor eller walk-in-closet. På første sal er der tre værelser og et badeværelse, og så får I en rummelig vinkelstue med udgang til altanen. I drages af udsigten til fjorden lige fra øjnene slås op om morgenen til det foranderlige syn henover dagen med solnedgang og skibstrafik. Man trættes aldrig af denne udsigt.

Det er selvfølgelig også oplagt at tage det hele ind fra altanen, der bliver en skøn oase i det fri. Det samme kan i øvrigt siges om haven, hvis fine beplantning skaber stemning og hyggelige kroge. Endelig vil I værdsætte carporten og værkstedet med tilstødende viktualierum.

I fritiden kan I tage en tur i havkajakken på fjorden, eller måske I er mere til badeture eller fiskeri - mulighederne er mange i disse smukke omgivelser. Bussen stopper under 100 meter væk, og ellers er der under et kvarter i bil til Løgstør med indkøb, skole og daginstitution.

Bemærk, at ejendommen ikke har bopælspligt og derfor også er velegnet til fritidsbolig. Ring og hør nærmere.

Kontakt

Sebastian Frederiksen

Trainee
Telefon: 9867 1488
Mobil. 2961 8544
Nybolig Vesthimmerland - Løgstør Send en besked
Gratis salgsvurdering
Kontakt os og få en gratis salgsvurdering, så ved du hvad din bolig er værd.
Bestil gratis salgvurdering 

Økonomien i boligen

Kontantpris 695.000
Ejerudgift pr. md. 1.390
Udbetaling 35.000
Brutto ekskl. ejerudgift 4.092
Netto ekskl. ejerudgift 3.211
Har du brug for rådgivning?
Vi kan hjælpe dig med hvor meget du kan købe bolig for, hvilke lånetyper der passer til dine behov og lånetilbud på en konkret.
Kontakt mægler om finansiering

Lignende boliger

  • Åbent hus med tilmelding: tors 06/04 kl. 10:00 - 16:00

    Sallingvej 8, Salling

    650.000

    Villa | 4 vær. | 136/136 m2

  • Aalborgvej 167, Brøndum, 9670 Løgstør

    640.000

    Villa | 4 vær. | 140 m2

  • NYHED

    Åbent hus med tilmelding: tors 06/04 kl. 10:00 - 16:00

    Jernbanegade 62

    525.000

    Villa | 4 vær. | 128 m2

  • Padkærvej 53, Overlade, 9670 Løgstør

    545.000

    Villa | 6 vær. | 154 m2

  • Aalborgvej 47, Kornum, 9670 Løgstør

    675.000

    Villa | 5 vær. | 165/4 m2

Fakta om Vesthimmerland Kommune

INDBYGGERE

36.431

GRUNDSKYLD

22,820‰

KOMMUNESKAT

26,30%

SKOLER

14

BØRNEPASNING

Vuggestue 2.941 kr./md.
Børnehave 1.909 kr./md.
Læs mere om kommunen
MIT LIV

Nye livssituationer ændrer kravene til dit hjem

Når du træder ind i en ny fase af livet, stiller det ofte nye krav til dit hjem. Har familien fået vokseværk eller er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum?

 

Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.

Få tips og inspiration her
Indlæser...
Internet Explorer understøttes ikke
Du bruger en browser, som vi ikke understøtter. Brug en af følgende browsere til at besøge vores side.