Villa med 4 værelser og skov i baghaven
I den hyggelige stationsby Svebølle kan I nu overtage denne gedigne ejendom, hvor skoven udfolder sig i baghaven. Boligen breder sig over halvandet plan plus et godt kælderrum, og dertil kommer to udhuse med plads til hobbyen. Glæd jer blandt andet til fire værelser og tre lyse stuer.
Tæt på skole, fritidsaktiviteter og indkøbsmuligheder
Med adresse på Frederiksberg 22 får I en skøn beliggenhed, hvor I hverken er langt fra hverdagens fornødenheder eller naturskønne omgivelser. Lille Hejrebjerg Skov er få skridt væk, mens I kan cykle til Svebølle Station på fem minutter. Cyklen fører jer også hurtigt til skole, daginstitution og fritidsaktiviteter, og I er ligeledes tæt på indkøbsmuligheder.
Lyse stuer og anvendelig kælder
Tilbage på matriklen venter jer en villa fra 1940, som fordeler 120 kvadratmeter over halvandet plan samt yderligere 33 kvadratmeter i kælderen. Det naturlige omdrejningspunkt er stuerne, der ligger i et åbent rumforløb. Vinduespartierne sikrer et gennemtrængende lys, og herfra er der videre forbindelse til udestuen, som forener inde og ude om sommeren. Nær stuerne ligger køkkenet, der fremstår med hvide, grebsfrie elementer. Stueplanet afrundes af to værelser og et badeværelse, mens førstesalen rummer to værelser. Endelig skal I se kælderen, der er yderst anvendelig og fremstår med ét stort disponibelt rum.
Udenfor venter jer en dejlig have, som grænser op til skoven. Her finder I et terrasseområde, som er delvis overdækket, og herfra har I adgang til de to udhuse.
Lyder det som noget for jer? Så kontakt os for en fremvisning eller for nærmere information allerede i dag.
Når du træder ind i en ny fase af livet, stiller det ofte nye krav til dit hjem. Har familien fået vokseværk eller er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.