Nybolig i Dalum har nu fornøjelse af at udbyde denne skønne bolig i Bellinge.
Ejendommen er beliggende i den attraktive ny udstykning i Bellinge, her er der rig mulighed for at nyde en løbe- eller gåtur i Bellinge fælled. Langs Odense å kan du også følge stien hele vejen ind til Odense Centrum. Yderligere har du alle dagligdagens fornødenheder, som skole, indkøb, offentlig transport samt idrætsfaciliteter og skøn natur mv.
Ejendommen er opført i 2020 af HusCompagniet og har fungeret som udstillingshus lige siden.
På Hjortetakken 7 finder du en klassisk bolig med funktionel og hyggelig indretning. De 154 kvadratmeter er optimalt indrettet hvor du har tørskoet indgang via en interagerede carport til husets entré.
Herfra kommer du ind i husets hjerte - køkkenalrummet som ligger centralt i boligen og bliver et naturligt samlingspunkt for hele familien.
Fra køkkenalrummet har du direkte adgang til børneafdelingen med to store værelser og et badeværelse der er forbundet af en lille gang. Køkkenalrummet er ligeledes forbundet med et kontor samt en stor lys opholdsstue hvor der er er udgang til en dejlig overdækket terrasse, samt udsigt udover den syd vendte have. Forældre afdelingen består af et stort soveværelse med eget badeværelse til.
Her får du altså en bolig i høj kvalitet hvor hver en kvadratmeter er udnyttet.
Lyder det som noget for dig, så ring til os i dag på 66149415 vi viser frem alle ugens syv dage.
Ejendommen har mulighed for overtagelse fra d. 1.11.2023
Når du træder ind i en ny fase af livet, stiller det ofte nye krav til dit hjem. Har familien fået vokseværk eller er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.