Nybolig Rekrea har nu muligheden for, at kunne tilbyde denne elegante rødstensejendom i Gl. Gjesing.
Ejendommen har absolut bedste beliggenhed på Rensdyrvej i Gl. Gjesing tæt på Nørreskoven, Gjesing torv, Esbjerg storcenter, Bilka m.v.
Dejlig bred indkørsel til garagen med både værksted og redskabsrum.
Ejendommen indeholder :
Entre med klinkegulv. Flot gæstetoilet. Stort soveværelse med skabsvæg - 3 gode værelser med skabe - det ene separat beliggende.
Dejlig stor stue med trægulv og god plads til spise og opholdsafdeling samt udgang til stor terrasse og fantastisk flot og velholdt have - elegant overdækning hvor i kan grille og hygge i sommer aftener.
Flot hvidt køkken med god spiseplads til 4 - 5 personer. Lækkert stort hovedbadeværelse med lyse klinker fra gulv til loft.
Godt lyst bryggers med klinkegulv og kvalitets vaskemaskine og tørretumbler i arbejdshøjde. ~
Alt i alt får i her en elegant rødstensejendom med absolut bedste beliggenhed med stor muret garage med el - port, nyere træ/alu vinduer og velholdt tegltag.
Når du træder ind i en ny fase af livet, sætter det ofte nye krav til dit hjem. Er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum? Eller har familien fået vokseværk?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.