Som ejere af denne villa på Kastanie Alle 117 i Engesvang får I en udsøgt placering lige ud til åbne, grønne arealer - alt imens I får fri udsigt til Bølling Sø. Udsigten er især flot fra boligens stue og træterrassen foran, og der er heller ingen huse nedenfor, der skygger for udsynet. Samtidig bor I lige ved bygrænsen, og I kommer nemt til alle byens fornødenheder på gåben eller cykel. I bil kan I nå til Herning og Silkeborg på kun 20 minutter, og samtidig tager det under 50 minutter til Aarhus. Huset ligger desuden på en 1.966 m2 grund, så der er gode udfoldelsesmuligheder udendørs.
Indenfor venter jer 180 m2 bolig med et tilhørende 80 m2 kælderareal, der er opdelt i to. I den ene del er der plads til et værksted, mens den anden er helt anvendelig til eksempelvis hobbyaktiviteter eller teenageren. Boligen har også et centralt køkken-alrum samt to badeværelser, og i tillæg til to værelser får I et stort multirum, der alternativt kan laves til et forældersoveværelse. Velkommen til!
Når du træder ind i en ny fase af livet, stiller det ofte nye krav til dit hjem. Har familien fået vokseværk eller er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.