Drømmer du om en indflytningsklar villa med masser af X-factor så er chancen her, hvor vi udbyder denne skønne villa beliggende i børnevenligt kvarter i Øster Alling.
Villaen, der er gennemgribende renoveret i 2008, er indrettet med: Entre, bryggers, værelse, badeværelse med gulvvarme og brus, køkken/alrum i åben forbindelse med stor stue med brændeovn.
1. salen, der er lavet i 2008, er indrettet med: værelse og stor stue med brændeovn og udgang til skøn altan med flot udsigt over landskabet.
Haven er lukket og ugenert.
Herudover er der en god, muret garage.
Villaen er beliggende i den hyggelige by Ø. Alling, med nem adgang i bil til både Aarhus og Randers. Byen er endvidere beliggende kun ca. 5 km fra Auning, der har næsten alle tænkelige indkøbsmuligheder samt kulturhus og stort idrætscenter med mange sportsfaciliteter samt svømmehal.
Når du træder ind i en ny fase af livet, stiller det ofte nye krav til dit hjem. Har familien fået vokseværk eller er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.