Nybolig Odense - Palle Jensen har fornøjelsen af at udbyde denne villa i skønne Ravnebjerg. Ejendommens beliggenhed er ideel for familien, der ønsker en beliggenhed i naturskønne omgivelser, og med kort afstand til Odense Centrums rige byliv.
Denne velbeliggende villa på Elleholmvej 27A har et fantastisk og hyggeligt stuemiljø med udgang til sydvendt træterrasse.
Ejendommens stueplan: Lys og indbydende entre med trappeforløb til ejendommens 1. sal samt kælder, 2 fantastiske stuer med lysindfald fra de flotte vinduespartier og gennemgående spotlys, flot køkken med amerikansk køleskab og quooker. Fra køkkenet er der udgang til den nemt anlagte have med nylagt fliseterrasse.
1. salen består af master-bedroom, et godt værelse samt et toilet.
Ejendommens underetage er med super loftshøjde. Her er der mange anvendelsesmuligheder med de 2 gode disponible rum der med fordel kan benyttes til værksted, et flot badeværelse med bruseniche samt et vaskerum med god opbevaringsplads. Fra underetagen er der adgang til baghaven.
Når du træder ind i en ny fase af livet, stiller det ofte nye krav til dit hjem. Har familien fået vokseværk eller er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.