Nybolig Esbjerg tilbyder denne 50´er villa på stille og rolig villavej og ikke langt fra byens centrum samt gode indkøbs muligheder. Nuværende ejer har haft dette hyggelig hjem siden 1970 og har løbende vedligeholdt huset, så det i dag fremstår gedigent og reelt. Der er dog stadig mulighed for at præge villaen med egne ideer og kreativitet. Der er tilhørende meget nem og solvendt have, samt carport.
Indretning: Entre med nydelig trappe til 1. salen. Stort køkken med spiseplads. Regulær stue med udgang til haven. Værelse.
På 1. salen er der neutralt flisebadeværelse. Stort soveværelse og værelse.
Kælderen: Vaskerum, viktualierum og 2 regulære disponible rum.
Dette hus kan blive dit allerede i dag og vi håber du får 50 gode år i huset.
Når du træder ind i en ny fase af livet, sætter det ofte nye krav til dit hjem. Er ungerne for længst flyttet ud og børneværelserne blevet til pulterrum? Eller har familien fået vokseværk?
Vi har samlet en masse tips og idéer, som kan hjælpe dig og give dig tryghed, når du tager hul på et nyt kapitel.