Sundvænget 5 8700 Horsens
- 4.745.000 kr.
- Villa
- 4 vær.
- 149 m2
Sjældent udbudt villa på attraktiv lukket vænge
OMRÅDET: Villaen er beliggende på lukket vænge med kun 4 ejendomme. Her er ro og fred og med kortafstand til Sundet. Der er ligeledes kort afstand til alle faciliteter såsom skole, børnehave, idrætsfaciliteter, indkøb og Husodde strand.
VILLAEN: Er opført af nuværende ejer og har god funktionel indretning. Der er tilhørende carport ogudhuse. Fremtræder i meget velholdt stand.
INDRETNING: Bryggers og entre med adgang til husets første badeværelse. Køkken med adgang til alrum med udgang til dejlig syd/vest vendt terrasse. Nedsænket opholdsstue med dejligt lysindfald. 2 værelser samt yderligere 1 soveværelse med adgang til eget badeværelse.
Her er muligheden for at købe en sjælden udbudt villa i attraktivt område.
Økonomien i boligen
Beregn lån til ny bolig?
Tilpas egenbetalingen, hvis du ønsker. Du bliver sendt videre til Nykredits låneberegner for et overblik.
Skal Nykredit Bank ringe for en snak om din boligøkonomi?
Fortæl os, hvornår det passer dig, så ringer en rådgiver fra Nykredit Bank dig op til en uforpligtende snak om dine lånemuligheder. Så er du et skridt tættere på din nye bolig.
Passer tidspunktet alligevel ikke? Ring til Nykredit Bank på 70 10 90 00, så finder vi en ny tid.
Vi bruger dine oplysninger til at forberede samtalen. Læs mere i Nykredit Banks privatlivspolitik
Eksklusive Sundvænget
Kun 1 ejer
2 badeværelser
Gratis salgsvurdering
Få et hurtigt estimat af salgspris eller en grundig vurdering.
Få en gratis salgsvurderingFlemming Thykjær
Indehaver, Ejendomsmægler MDE, Køberrådgiver med tryghedsmærke
Gratis salgsvurdering
Få et hurtigt estimat af salgspris eller en grundig vurdering.
Få en gratis salgsvurderingFakta om Horsens Kommune
Opret dig i køberkartoteket og få besked om lignende boliger.
Få direkte besked, når der kommer relevante nye boliger til salg, der matcher dine ønsker. Du ser også de boliger, vi får til salg, som vi ikke viser på Nybolig.dk.
Tilpas filtre og opret